O knize

Občas nás všem dojdou nápady, jak zabavit děti. Často si myslíme, že to vyřeší víc prostoru, víc hraček... Ale nepropadejte zoufalství, přeci jen existuje jednoduché a rychlé řešení. Kniha Na stolečku obsahuje aktivity pro nejmenší děti, které lze připravit na malém prostoru. Ideálním místem pro tyto hry je malý stoleček.

Kdy pořídit stoleček?

Často se ptáte, odkdy můžete s knihou pracovat. Aktivity a hry jsou určené i pro nejmenší "stolovníky". Všechno, co v knize najdete, jsou autentické aktivity i fotografie, které jsem při nich zachytila. U prvního stolečku bylo synovi zhruba něco kolem 6 měsíců. Zrovna se poprvé posadil. A to je ten správný čas, kdy můžete knihu otevřít. Všechny v ní obsažené aktivity a hry jsou inspirované učením Montessori, podle kterého se učí děti nejen v jeslích a školkách po celém světě. Je to tedy způsob vzdělávání, kterému rozumí naprosto jakékoliv dítě bez ohledu na jazyk, kterým na něj mluví jeho rodiče.

Snažím se podpořit všechny smysly

Vždy se snažím, aby jakákoliv činnost nebo hra, kterou synovi připravím, podpořila všechny dětské smysly. Aby se naučil něco, co je pro mě už tak moc automatické a dávno jsem zapomněla, jak těžké bylo si to vštípit. Proto kniha obsahuje řadu praktických a hlavně jednoduchých, tematicky sestavených aktivit a her, díky kterým se mohou děti seznámit se zvířaty, barvami i tvary, dopravními prostředky... Všechny hračky a pomůcky, které jsme při hrách použili a jejichž seznam najdete i v knize, máte většinou doma nebo se dají vždy jednoduše nahradit.

Hlavním cílem knihy je naučit i ty nejmenší děti soustředění a samostatnosti, rozvíjet jejich psychomotorické schopnosti a tvořit své vlastní světy přímo na stolečku. Sebík díky našim hrám poznal základní zvířata a naučil se jejich typické zvuky. Velmi se zdokonalil motoricky, naučil se nové úchopy rukou, a přestože se to nezdá, kolem stolečku toho také dost nachodil. Díky stolečkům také poznal prostor, například když jsme stavěli věže z různě velkých krabiček nebo je skládali vedle sebe podle velikosti. Mezi nejoblíbenější hry určitě patřila ta se zvuky, hudební stoleček je důkazem, že děti nepotřebují žádné noty! 

 

Čas je nejvzácnější veličina

Když jsem připravovala kapitoly v knize, myslela jsem na všechny maminky, tatínky, prarodiče i chůvy, pro které by měla být kniha určená. Všechny spojuje, kromě dětí, ještě jedno. Nemají moc času nebo spíš - čas, který mohou trávit čtením, je opravdu omezený. Pokud se tedy bojíte, že studováním této knihy ztratíte čas, který byste jinak mohli věnovat právě dětem, zapomeňte na to. Stolečková kniha je určena pro čtenáře, kteří hledají kvalitní inspiraci a potřebují ji nasát opravdu rychle. Prostě jí stihnete přečíst klidně i mateřské dovolené, cestou tramvají nebo po částech, když se to bude zrovna hodit.

Nenajdete v ní jen holá fakta a návody, jak si sestavit vlastní stolečky. Kniha přinese spoustu legrace při přípravách aktivit i při následných hrách. Témata můžete připravovat klidně s dětmi. Všechny ty hračky a pomůcky, které v knize uvidíte, máte doma, jen vás třeba nenapadlo na to jít tak systematicky. Kniha není žádnou biblí, ale přála bych si, abyste v ní našli inspiraci, jak trochu jinak vyplnit společný čas s vašimi dětmi a doslova jim naservírovat sofistikovanou zábavu.

 

"Když jsem připravila synovi první stoleček, byla jsem plná očekávání, zda ho bude sezení u něj bavit, zda u něj vydrží a zda ho vůbec zaujmou připravené předměty. Při každém novém stolečku jsem mohla sledovat upřímný úsměv a nenahraditelné jiskřičky v jeho očích. Od té doby, co se u nás doma objevil stoleček, se k němu Sebastián sám a rád vracel. Hrát si, pozorovat se v zrcadle, uklízet nebo svačit. Bylo to jedno z jeho neoblíbenějších míst u nás doma."

 

titulka Na stolecku

Materiály ke stažení

Při tvorbě knihy jsem myslela i na to, abyste k tomu všemu dostali také nějakou přidanou materiální hodnotu. Sama mám ráda, když dostanu nějaký ten bonus. A proto k ní neodmyslitelně patří i tematické materiály ke stažení.

 

Kdo se podílel na knize

 

Ukázky z knihy

Samozřejmě nechci, abyste investovali do nějakého zajíce v pytli. Proto se můžete podívat na ukázky z knihy, abyste sami posoudili, zda to stojí za to. Jestli jste z Prahy, můžeme se sejít a knihu si v klidu prohlédnete, než usoudíte, že je pro vás ta pravá. Ohlasy byly zatím z 99 % velmi pozitivní a věřím, že jejich čtenáři opravdu docenili know-how, které díky ní získali.

 

Technické údaje

Pokud by vás zajímalo zákulisí, jak se kniha rodila a tiskla, určitě si nenechte ujít miniseriál Jak se rodí kniha nebo Video Jak se rodí kniha 1 a Video Jak se rodí kniha 2.

  • ISBN 978-80-270-2174-1

  • formát A5, rozměr 148 x 210 m

  • lepená měkká vazba (V2)

  • 84 stran

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu